Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Paní na úklid, ano či ne?

V současnosti se rozmáhají služby, které nám nabízejí kompletní úklid našich domácností. Obvykle to bývají tzv. „paní na úklid“, které k nám přijdou domů a za určitý čas a obnos kompletně uklidí naší domácnost. V nedávné minulosti se jednalo o něco nemyslitelného, každá žena si o svou domácnost chtěla pečovat sama, jednalo se o její určitou vizitku, kdy stav její domácnosti odrážel to, jaká hospodyně vlastně je. Nebylo tomu tak ale vždycky, protože naopak dříve bylo služebnictvo u šlechtictva, u buržoazie výsadou „těch lepších“. Služebnictvo v domě určovalo, jak vysoko si stojíte ve společenském žebříčku a dokazovalo míru vlivu a prestiže na okolí.

mop, lopatka na smetí a koště

Úklid domácnosti v současnosti

Jak jsme na tom v současnosti, teď v 21. století? Ženy, rodiny se stále častěji obracejí na firmy nebo na jednotlivce, kteří tyto služby nabízejí. Je tomu tak ale úplně z jiných důvodů než kvůli vlivu nebo prestiži. O jaké důvody se jedná? Čas, úspora času, využití času, kariéra, emancipace žen, feminismus, priority, aj. Všechny tyto faktory přispívají k rozhodnutí najmout si paní na úklid.

Rozveďme to. V současnosti už ženy nechtějí trávit velkou část svého času úklidem domácnosti, mytím oken, žehlením, utíráním prachu, vytíráním podlahy a luxováním koberců. Ony chtějí tento čas věnovat něčemu užitečnějšímu, přínosnějšímu, například své rodině, svým dětem, svým přátelům, své kariéře nebo svým volnočasovým aktivitám. Úklid nás obtěžuje, není to příjemná aktivita, zároveň ale chceme mít čistou a útulnou domácnost.

To jsou všechno důvody, proč se v současnosti stále častěji uchylujeme k najmutí paní na úklid. A jaké jsou naše možnosti, kde takovou paní najít?

·         nějaká naše známá, paní na doporučení, která si potřebuje úklidem přivydělat

·         studenti, brigádníci

·         inzeráty, ve kterých takové služby nabízí spousta žen

·         agentura, která k nám domů pošle profesionální uklízečku

Můžete si domluvit kompletní úklid celé domácnosti, mytí oken, žehlení, praní nebo tepování koberců, možné je vše.
čistič oken

Tato služba nám v mnohém může usnadnit život a ušetřit čas. Pořád ale existují ženy, pro které je úklid určitým druhem relaxace a odreagování, ženy, které úklid stále považují za jejich vizitku, jedná se přeci pořád právě o jejich domácnost nebo existují ženy, které by ve svém domě nechtěly mít někoho cizího. Sami se musíte rozhodnout, jaká jsou pro a proti najmutí si paní na úklid.


Nezařazené