Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Chcete začít běhat a nevíte jak? Poradíme, jak na to!

Z hlediska postoje k běhu můžeme většinu lidí rozdělit do dvou skupin. Do první skupiny spadají běžečtí nadšenci, kteří ho zbožňují a nevynechají příležitost jít si ven zaběhat, anebo se zúčastnit nějakého závodu. Do druhé skupiny, ke které jsem se kdysi hrdě hlásila i já, patří lidé, kteří by rádi udělali něco zdravého pro sebe a své tělo, odhodlaně si obléknou sportovní oblečení a vyrazí ven. Ovšem po příchodu domů nenásleduje většinou místo euforie následuje předsevzetí, že už nikdy tak stupidní nápad mít nebudou a s během končí. Chcete to změnit? Poradíme jak na to.

brunetka běží lesem

Nezačínejte sami

Pokud s během začínáte, je dobré najít si parťáka, který už nějaký ten čas s běháním strávil a může vám dobře poradit a hlavně nenechá vás to vzdát a bude vás motivovat, i když se vám zpočátku nebude vůbec chtít. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne.

Postupně přidávejte

Nikdo po vás nemůže chtít, abyste po týdnu uběhli 10km. Je dobré postupně prodlužovat délku trasy a zvyšovat její náročnost. Zpočátku je také vhodné střídat úsek běhu s úsekem rychlé chůze, délka úseku chůze se bude postupně zkracovat, tak až ho nebude vůbec zapotřebí.
teniska Nike

Motivace je důležitá

Stanovte si cíl, kterého chcete dosáhnout. Může to být trasa, kterou chcete za měsíc zdolat nebo se do půl roku zúčastníte prvního závodu nebo například zpevnění postavy a lepší pocit ze sebe sama.

Vydržte!

Z vlastní zkušenosti i ze zkušeností ostatních běžeckých kolegů vím, že drtivá většina z nich běh nemiluje od začátku a taky s tím zpočátku chtěli praštit. Dnes je pro ně běhání příjemným relaxem a oblíbeným koníčkem. Co z toho tedy plyne? Stojí za to vydržet pár prvních zabijáckých běhů a nenechat se rozhodit. Potom přijde zasloužená odměna, není lepší pocit, než když vlastními silami překonáte prvních 5 km.

Běh je skvělým sportem pro zvyšování kondice a prospívá také našemu srdci. Pokud chcete s běháním začít, neváhejte, neodkládejte to na zítra, vyrazte hned teď, třeba jen na procházku a na chvilku zkuste změnit tempo. Věřím, že až přijdete domů, budete mít dobrý pocit, který je ze všeho nejdůležitější!

Nezařazené