Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Jak na oddálení ejakulace


Předčasná ejakulace není nic příjemného. Ale postihuje více mužů, než si možná myslíte. Pro žádného to není nic, čím by se chlubil, nebo o čem by chtěl otevřeně mluvit. Ale zkrátka se to děje. Ejakulace je proces, při kterém při orgasmu spermie odchází penisem ven. Při předčasné ejakulaci muž není schopen proces ejakulace vůbec ovládat, nebo jen tak, že vyvrcholí před tím, než je například schopen dokončit pohlavní styk.

Tato porucha může mít buď fyzické, nebo psychické kořeny. Co se týče psychických obtíží, na vině může být například nadměrný stres, který muž v životě zažívá, nebo stres spojený s pohlavním stykem. Otázky, zda dělá všechno dobře, a jestli se neznemožní, mohou být jen dalším stresorem k tomu, aby se stala nehoda v podobě předčasné erekce.

sex

Předčasná ejakulace může nastat i u mužů, kteří ještě neměli pohlavní styk. Je celkem běžné, že při prvním pokusu se tak úplně vše nepovede, a dojde k předčasnému vyvrcholení. To ovšem není nic, za co je třeba se stydět. Zažilo si to tisíce mužů.

Problém může být také v různých onemocněních, jako je zvětšená prostata, onemocnění štítné žlázy, případně i poruchy nervového systému. Pokud se u vás předčasná ejakulace objevuje pravidelně, určitě je dobré s tímto problémem navštívit lékaře.

se

Jaké jsou pak léčby? Léčba se odvíjí od stanovení příčiny vašeho problému. Ovšem jako akutní řešení se nabízí dvě věci. Prvním je znecitlivující gel, který si muž aplikuje na žalud penisu. Ten mu dopomůže k tomu, aby ho fyzické doteky tolik nevzrušovali a nevyvrcholil tak snadno.

Druhou variantou jsou léky, konkrétně dapoxetin. Původně byl tento lék zamýšlený jako antidepresivum, nicméně dnes se používá pro muže, kteří potřebují pomoci s oddálením ejakulace. Také jim poskytuje nad jejich ejakulací větší kontrolu. Dapoxetin je v České republice prodejný pouze na lékařský předpis.