Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Nemocné děti a jejich hlídání

Když nám dítě onemocní, může nám to způsobit těžké komplikace v práci. Jednoduše ne každý si může na čtyři dny vzít volno v práci, které by mu zaměstnavatel proplatil. Navíc existují různé kontroly, kdy si učitelé ze škol mohou zažádat o namátkové zjištění, zda je s Vaším dítětem v době jeho nepřítomnosti ve škole někdo doma. Pokud tomu tak není, mohou nastat různé komplikace. Jak tedy doopravdy zajistit, že o dítě bude postaráno?

virus ilustrace
První možnost: babičky

Pokud bydlíte ve městě s rodiči nebo prarodiči, kteří jsou schopni se Vám o dítě na pár dní postarat, určitě toho využijte. Je to ta nejlepší možnost, jak vyřešit nemoc dítěte. Dítě se nebude cítit zle, babičky většinou velmi rády děti rozmazlují a vytváří pro ně pocit bezpečí. Babičky navíc mohou podávat léky, které dítě bere individuálně, jelikož většinou o zdravotních problémech vnoučete něco ví.


Druhá možnost: kamarádky

Určitě máte kamarádky, které také mají děti a shodou okolností jsou také nemocné. Pokud se nejedná o závažnou infekční nemoc, můžete se na ni určitě spolehnout. Navíc si děti spolu pohrají a mohou se hlídat tak nějak zároveň.


Třetí možnost: sousedé

Pokud bydlíte v domku či v bytě, máte kolem sebe určitě nějaké starší sousedy či známé, kteří by mohli být v době Vaší nepřítomnosti doma. Pokud jim to nebude vadit, zkuste je poprosit, aby třikrát za den došli zkontrolovat Vaše dítě. Bohatě to postačí a zároveň uděláte maximum pro to, aby bylo Vaše dítě pod kontrolou dospělého.
nemocný medvídek
Největším problémem je věk dětí. Dítě doma můžete nechat od jeho deseti let věku, což je velmi nepraktické, i když většina rodičů ví, že by se dítě samo o sebe dokázalo postarat již v osmi letech. Bohužel zde hrozí nějaké namátkové kontroly, které by mohly Vaší rodině způsobit velké problémy se sociálními pracovníky a tak dále.

Nezařazené