Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Úsporné a kvalitní žárovky

I když se to nezdá, neúsporné žárovky dokáží spotřebovat opravdu hodně energie. Obzvláště v zimních měsících svítíme hodně a spotřeba energie tak stoupá. Pokud stále ještě nemáte úsporné žárovky, je na čase, zamyslet se nad jejich výměnou za úsporný typ. Dnes máme k dispozici velké množství různých druhů úsporných typů. Úsporné žárovky se jinak označují jako kompaktní zářivky. Využít se dají jako hlavní i jako doplňkový zdroj. Mnoho lidí se stále mylně domnívá, že se jedná o drahou záležitost. I když je pořizovací cena vyšší, ve finále se tento typ žárovek vyplatí mnohonásobně více než neúsporné žárovky. Kompaktní zářivky můžete využít kdekoliv. V kuchyni, v obývacím pokoji, v ložnici, v garáži, zkrátka není žádné omezení, kde by tento typ žárovek nemohl být použit. Co je tedy největší výhodou těchto kompaktních zářivek?

1. Nízká energetická náročnost
2. Mnohem delší životnost
3. Šetrnost k životnímu prostředí
4.
Pokud si kupujete kompaktní zářivku poprvé, jistě byste měli vědět, podle čeho vybírat. Při výběru se vždy zaměřte na:

• udávaný příkon
• světelný tok
• teplotu chromatičnosti

Tyto údaje jsou velmi důležité. Podle nich například poznáte, jaké bude mít žárovka světlo, jestli žluté, či modré. I když barva světla nezdá podstatná, nenechte se mýlit. Modré světlo by mělo najít své uplatnění například v pracovnách, protože podporuje soustředění. Žluté světlo oproti tomu navazuje pocit odpočinku a relaxace, proto se skvěle hodí například do obývacího pokoje. V naší nabídce najdete různé druhy od známých výrobců jako je Philips, Megaman a Osram. Osram Dulux patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější typy. Vyberte si i vy nové osvětlení do vašeho interiéru. V případě pochybností s výběrem vám pomůže náš nákupní rádce. Díky tomu si vyberete vyhovující osvětlení do vaší domácnosti.