Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Chorvatský advent

Možná by se zdál nápad jet do Chorvatska v zimě tak trochu bláznivým. Co by tam člověk dělal, když se nedá koupat v moři. Co například navštívit vánoční trhy. Tato tradice se nedodržuje pouze u nás, v Rakousku nebo Německu. Split vám může nabídnout něco podobného. Místní adventní trhy jsou ale v mnohém trochu jiné. Českému návštěvníkovi možná připomenou spíše naše letní poutě s kolotoči a houpačkami. A právě ty tu nejsou. Místo nich můžete obdivovat vystoupení pěveckých a tanečních souborů, které tu vystupují na různých podiích.
split chorvatsko

o   Lidé nikam nespěchají a užívají si předvánoční atmosféru.
o   Jen tak posedávají nebo se procházejí a popíjejí kávu, víno nebo místní pivo Karlovačko.
Na zakousnutí se tu podávají palačinky a tradiční fritule. To jsou malé koblížky, které jsou namáčeny v čokoládě. Prostě pohoda. A zatímco v Rakousku na trzích tradičně fučí mrazivý vítr a u nás mrzne, tady je příjemných patnáct stupňů. Nenechte se ale teplým počasím oklamat. Sotva zajde sluníčko, znatelně se ochladí.

Od ryb až po víno

Trhy tak trochu připomínají od každého kousek. Část z nich bude vypadat jako naše farmářské trhy. Prodává se tu zelenina, ovoce, sýry, pečivo, domácí víno a spousta dalších potravin a nápojů. Pokud popojdete o kousek dál, budete mít dojem, že jste zabloudili do království kýče. Jestliže nemáte přesně ujasněno, co se pod tímto označením vlastně skrývá, tady to dokonale pochopíte.
·        Vzhledem k tomu, že je jedná o přímořské letovisko, nesmějí chybět stánky s rybami a vším ostatním, co je možné v moři polapit.
·        Jsou tu na pultech sardinky, krevety škeble mořští ďasové a další druhy mořských plodů.
vánoční trhy
Jestliže si na nich chcete hned pochutnat, můžete zajít do některé z místních restaurací. A ještě jednu výhodu má návštěva Splitu v zimě. Památky, které jsou přes léto v obležení turistů, jsou nyní snadno dostupné. 

Nezařazené