Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Jak vměstnat vše důležité do malé koupelny? Pár rad, jak vybavit i malou panelákovou koupelnu!

Koupelna je nedílnou součástí domácnosti, pokud ale bydlíme v paneláku, často se musíme spokojit s malou koupelnou. Jak ji vybavit, aby v ní nic nechybělo?

Jak vměstnat vše důležité do malé koupelny? Pár rad, jak vybavit i malou panelákovou koupelnu!

Koupelnu potřebujeme mít doma všichni a obvykle je to jedna z nejoblíbenějších místností vůbec. Pokud máte dům nebo velký a prostorný byt, máte vyhráno, protože si můžete dovolit mít i velkou koupelnu, ve které se dá pohnout a navíc v ní může být všechno a ještě něco navíc. Ovšem pokud bydlíte v klasickém panelákovém bytě, jistě se musíte spokojit jako většina z nás s malou koupelnou, kde se doslova bojuje o každý volný centimetr místa navíc. Jak takovou koupelnu vybavit a dostat do ní všechno potřebné?

pexels-photo-950002

Už máte plán?

Vybavování malé koupelny Bydesign.cz je oříškem někdy i pro zkušené designéry. Určitě budete potřebovat plán, ve kterém bude jasně naznačeno, kde by co mělo být, důležitou roli pak hrají konkrétní rozměry. Všichni víme, co by v koupelně mělo být, je to rozhodně umyvadlo, sprchový kout nebo vana, koupelnová skříňka na kosmetiku nebo čisticí prostředky, ve většině koupelen pak musí zbýt ještě místo pro toaletu, pokud ji nemáme oddělenou. K tomu si často přejeme mít v koupelně ještě pračku a popřípadě i sušičku. Kam ale s tím vším, když máme omezený prostor a zvětšit se už nedá?

pexels-photo-6436779

Při plánování nové koupelny v paneláku je možné popřemýšlet o zvětšení prostoru, když se bourá staré umakartové jádro, nabízí se to, ovšem ne vždy to úplně jde, protože takový prostor navíc pro koupelnu, nám ubere prostor někde jinde. Proto je tak důležité mít jasný plánek. Pokud to jde, popřemýšlejte o tom, zda by pračka nemohla být v kuchyni a hodně místa v koupelně pak jistě ušetří sprchový kout. V malých koupelnách se skutečně s vanou musíme rozloučit. Možností jsou pak pouze malé vany, které se dají využít. Ovšem nepočítejte s tím, že se v ní natáhnete a užijete si relaxační koupel.

Jako skládačka

Návrh takové malé koupelny může připomínat trošku skládačku, každý kousek do sebe musí zapadat a jde opravdu o milimetry. Umyvadlo by nemělo příliš trčet, skříňky by měly být po ruce, všechno by pak mělo být posazeno tak, aby se v koupelně samozřejmě dalo alespoň otočit. Při pohledu na prostor v takové koupelně pak zůstává rozum stát nad tím, jak se to tam všechno může vejít. Ale jedno je jasné, určitě se vejde. I když se budete muset značně uskromnit.

I malá koupelna se ale dá vybavit krásně a prakticky. Dneska to navíc není nic neobvyklého.