Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Cvičení s gymnastickým míčem k úlevě od bolesti dolní části zad


Bolesti dolní části zad jsou velmi vážným a častým problémem. Příčin bolesti dolní části zad je mnoho, ale nejčastějšími jsou špatné držení těla, nesprávné zvedání velké hmotnosti, obezita, sedavý životní styl a mírné trauma ze sportovních aktivit.

Existují různé možnosti léčby bolesti dolní části zad, cvičení doma s fitness míčem je pravděpodobně nejsnadnější. Gymnastický míč (také nazývaný stabilizační míč nebo fitness míč) je skvělý nástroj pro zmírnění bolesti, slabosti a nepružnosti dolní části zad.

gmíč1

Protahování zad

Provádění cviku je snadné. Toto cvičení zároveň dodává určitou pružnost břišním svalům. Slabé a napjaté svaly jsou častou příčinou bolesti dolní části zad, takže jejich posilování na cvičebním míči má smysl. Doporučuje se dělat 3 série po 10 opakováních s 1 minutou odpočinku. Opřete břicho o fitness míč s nataženými nohami. Pro stabilitu použijte prsty na nohou opřené o podlahu. Ruce si položte za hlavu. Poté pomalu zvedněte horní část břicha a hrudník z míče a prohněte záda. Držte pozici několik sekund a lopatky držte stlačené. Pak se pomalu uvolněte.

Rotace páteře

Otáčení páteře ze strany na stranu sníží riziko poranění zad a bolesti dolní části zad. Rotace páteře jsou skvělým cvičením k posílení dolní části zad, protože protahují svaly zad a trupu. Když sedíte na cvičebním míči, zvedněte ruce nad hlavu (nebo si položte ruce na boky) a ujistěte se, že jsou vaše nohy pevně na podlaze, abyste udrželi rovnováhu. Otočte trup co nejvíce jedním směrem a zůstaňte v této poloze několik sekund. Když držíte tuto pozici, stahujte svaly trupu. Provádějte přibližně 10 rotací v obou směrech denně.

gmíč

Most

Použití gymnastického míče k vytvoření „mostu“ je skvělé pro posílení dolní části zad, pánve a břišních svalů. Lehněte si na záda s rovnými nohami. Zvedněte nohy a položte lýtkové svaly na míč. Ruce držte po stranách s dlaněmi položenými na podlaze. Položte spodní část chodidel na míč a zvedněte zadek a pánev ze země. Klíčem k úspěšnému cvičení je udržovat trup a páteř co nejrovnější. Držte pozici 10-30 vteřin a opakujte cvičení pětkrát až desetkrát denně.