Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Proč je dobré mít paní na úklid?

Zatímco u našich zahraničních sousedů je zcela běžné využívat služby a tím tak podporovat koloběh peněz. V České republice je to ještě pro některé stále symbolem luxusu a pro mnohé i finančně nedostupnou záležitostí. Avšak využití úklidové služby je už i u nás pozvolna více využíváno. Mít paní na výpomoc s domácností, s úklidem, není žádnou ostudou. Proč nepřenechat tuto práci, kdo ji rád udělá a vy tak získáte drahocenný čas pro sebe či možnost pro věnování se dětem a rodině.
 čištění oken
Už dávno neplatí, že posláním ženy je prát, žehlit, uklízet a být „otrokyní“ domácnosti. Věnujte čas pro to, co vás baví, kdo vás potřebuje. Paní na úklid ke všemu není nedostupnou službou, co se finanční stránky týká. Nevěříte?
 
Kde a jak získat vhodnou paní na úklid?
 

  1. Známá či doporučení– buď lze získat kontakt na základě doporučení od známých nebo kamarádky, kolegyně, které mají zkušenost s paní na úklid, nejlepším řešením by bylo, jestliže některá z vašich známých vykonává tuto službu, ale také si můžete dát inzerát. V tomto případě jsou výhody zejména ve flexibilitě plánování termínů na úklid s dotyčnou osobou a též je to finančně výhodnější. Nevýhodou může být, jestliže dojde k poškození či rozbití něčeho, nefungování nějaké věci, ohledně případné úhrady.

 

  1. Agentura– prostřednictvím agentury lze si domluvit a sjednat na základě vašich požadavků službu na úklid. Zde máte záruku, že v případě jakékoliv věcné újmy bude tento schodek uhrazen ze strany agentury. S agenturou vždy podepisujete smlouvu. Služba přes agenturu je o něco dražší. Veškeré náležitosti řešíte pouze s danou agenturou. Získat kontakt na dobrou agenturu lze prostřednictvím internetu či na základě doporučení nebo zkušenosti někoho z okolí.

 čisticí prostředek a hadry
 
Doporučení
 
Je důležité si stanovit vzájemná pravidla. Ideální je domluvení si schůzky, kde vznesete své požadavky a představy ohledně úklidu, zda budete v rámci služeb požadovat rovněž žehlení prádla apod. Domluvit se na přípravcích, zda požadujete od služby rovněž dodání prostředků či naopak. I když se jedná o službu placenou hodinově, je reálné i domluvení pevné taxy, tak předejdete pochybnostem, zda je práce odvedená v odpovídajícím čase, zejména, pokud nemůžete být po dobu úklidu přítomni doma. Cenné věci raději i přesto mějte dobře uloženy a zabezpečeny.

Nezařazené