Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Byt v podzimním ladění

Léto je pomalu ale jistě pryč a před námi je podzim. Nejtruchlivější roční období. Co nás čeká? Všude opadané tlející listí, bláto, teskný svátek dušičky…Ne! Nenechte se mýlit! Podzim je přeci nejkrásnější! Pryč je období letních veder a dovolených, shánění nejteplejších destinací po světě, peněz na ně, balení a vybalování a pak znovu a znovu. A zároveň je ještě daleko hektické období Vánoc. Je tu nádherný podzim. Čas jako by se na okamžik zastavil. Ve vzduchu je cítit ticho a klid. Minulost jako by se protnula s přítomností a dávala nám nové naděje na šťastnou budoucnost. Je tu podzim obklopující nás svými teplými barvami, plný zářivého listí a babích lét lesknoucích se mezi opadanými větvemi stromů. Je tu období nutící nás ke zpomalení, zamyšlení, procházkám…a vyrábění. Právě teď je dostatek času na to vytvořit si do bytu vkusné podzimní dekorace a vdechnout tu barvitou podzimní atmosféru i do našich obydlí. 

stažený soubor (2)

Nápadů jak si i do vlastního bytu přenést náladu podzimu je nespočet. Záleží na vlastním vkusu a preferovaných přírodninách. Co takhle girlanda z podzimních lístků a červených šípků rozjasňující naše okenní výhledy. Nebo barevné růžičky, smotané z červených a žlutých javorových lístků, zdobící jídelní stůl. Krásné jsou věnce z přírodnin donesených z procházky, jako jsou šípky, šištičky, kaštany a žaludy a cokoliv jiného co vás cestou cvrnkne do nosu. A pokud jste si toho přinesli moc, vyrobte si z větví břízy okénko dozdobené těmito přebytky.

stažený soubor (1)

Zapomenout se nesmí na dekorace z dýní, které k podzimu neodmyslitelně patří. Buď ve znaku halloweenu, ty velké a vydlabané s úsměvem, které ale dlouho nevydrží nebo malé ozdobné dýně položené jen tak na komodě v obýváku mezi žlutými svíčkami.

Už máte hotovo a váš byt připomíná podzimní les? Už cítíte tu podzimní pohodu?  Skočte si do přírody ještě pro pár šípků, uvařte si z nich voňavý čaj a těšte z toho, že prostě jste.