Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Ale musí splňovat různé podmínky

Ano, není to jen jeho estetika, protože schodiště a jeho nedílná část zábradlí se podílejí na charakteru vašeho celého domu a nutno říct, že to velmi výrazně. Ale na straně druhé je to také i velmi vysoká bezpečnost užívání, a to nejen pro dospělé chodce, ale také i pro vaše děti. Z tohoto důvodu byste skutečně při jeho pořizování moc šetřit neměli. Jaké druhy vlastně mohou tyto součástí mnohých domů být?

zábradlé provazové

Rozdělují se právě podle toho, jak je my klienti užíváme. Mohou být například nejen zábradlí balkónová, či terasová, ale také interiérové i exteriérové. Ale nakonec mohou mít přitom také jednu společnou věc, a to, že musí být pro malé i velké uživatele nejen úplně bezpečné, ale i pohodlné, a to při obou možnostech pohybu, tedy sestupu dolů a výstupu nahoru. Ona je jeho funkce obecně taková, že by mělo být bezpečnou oporou při vaši chůzi po schodech, ale zároveň by zde měl být splněný požadavek estetického vzhledu, vždyť se jedná o vaši investici na velmi dlouhou dobu, řádově několik desetiletí.

zábradlí venkovní

A pokud bychom se měli pozastavit nad otázkou, jaká je vlastně jejich funkce, tak zjednodušeně lze odpovědět, že schodiště a jeho nedílná součást, tedy zde uváděné zábradlí mají důležitý úkol a to sloužit k pohybové komunikaci v rozdílných výškách. A jak bychom mohli vysvětlit, z čeho se může vlastně skládat zábradlí? V drtivé většině případů se jedná o jeho výplň, dále nosnou konstrukci a samozřejmě o madlo. Jen na okraj, to bývá často dřevěné. A jak se udávají jeho rozměry? Výška je dána rozměry svisle od přední hrany stupně schodiště a to směrem k madlu, respektive k jeho horní hraně. Protože je zde důležitá i snadná údržba, tak zábradlí nerez zde bude hrát určitě prim. K jejich pravidelné údržbě zde stačí jednoduché otření vlhkým hadrem, ale kromě toho můžete jako ochranu před zanechanými otisky prstů použít i různé speciální spreje.