Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Zubní kartáček jako kámoš pro vaši ratolest


S narozením vytouženého dítěte přichází obrovská radost a potěšení, ale zároveň i starosti. A mezi ně lze zařadit i starost o první prořezané zoubky naší ratolesti. Když nechceme, aby naše dítě trpělo a honosilo se plombami, je především na rodičích, aby začali včas s čištěním i dětských zoubků. A to proto, že kazotvorné mikroorganismy přicházejí do pusinek našich zlatíček s prvními zoubky. Traduje se, že není potřeba se starat o mléčné zuby, protože stejně vypadají. Ale to je omyl. Již po prořezání zoubků doporučují zubní lékaři jejich čištění navlékacím prstovým kartáčkem, kterému se také říká „prsťáček“ do té doby, než vaše dítko dosáhne zhruba půl roku, kdy ho začínejte přejít na klasický, ale stále dětský zubní kartáček. Tyto „pracovní pomůcky“ jsou uzpůsobeny malým dětským ústům a jsou z velmi jemného materiálu.

matka dítě

Na trhu existuje spousta druhů dětských zubních kartáčků, ale jen jeden je ten pravý, a to ten, který zajistí tu nejlepší péči o malé zoubky a dásně naší malé ratolesti. Kartáčky jsou s různě dlouhou rukojetí a mají různorodé tvary. Výrobci zkoušejí nejrůznější zastřižení štětin tak, aby co nejlépe dosáhly na celou plošku zubů.

čištění zoubků

Zubní kartáčky pro děti bývají krásně veselé i ve tvaru rozmanitých zvířátek a oblíbených pohádkových postaviček, tak aby děti samotné motivoval k ranní i večerní hygieně. Pojmenujte spolu s dítětem jeho zubní kartáček a stane se tak věrným kamarádem, se kterým bude rádo trávit užitečné chvíle. A čištění zoubků se tak stane jeho oblíbenou a zamilovanou činností. Kartáček by jim měl vyhovovat, aby ho snadno děti uchopily do ručiček a dobře se jim s ním manipulovalo. Je přínosné volit dle vhodné velikosti hlavy či rukojeti, která se velmi přívětivě drží v ruce. A čím dříve vyberete vašemu dítku vhodný dětský zubní kartáček , tím dříve se postaráte o zdraví jejich zoubků.