Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Zazimování bazénu se neobejde bez dilatačních plováků

O klasickém plováku pro dávkování tablet do bazénové vody už jste jistě slyšeli, ale co je to ten dilatační plovák, to je pro vás možná zajímavá novinka? Pokud je tomu tak, budete překvapeni, že dilatační plovák se může hodit i vám. A to konkrétně v případě, kdy se rozhodnete vodu ve vašem zahradním bazénu po ukončené letošní koupací sezóny nevypustit a ponechat ji v nádrži až do dalšího léta. Je totiž více než jisté, že i příští rok se vám jistě bude velice hodit. A to o to více, kolik za napuštění svého zahradního bazénu zaplatíte. Pokud je jeho objem skutečně nezanedbatelný, jako třeba v případě podzemních bazénů určených k rekreačnímu plavání, tak je jisté, že se vám tato akce jednoznačně vyplatí.

kruh

Vlastně to jediné, co si budete muset kvůli zazimování bazénu pořídit, je zazimovač, což je speciální chemický přípravek pro zazimování bazénů, a dále již zmíněné dilatační plováky v potřebném počtu.

Dilatační plováky totiž zajišťují, aby led, který se může v mrazivých dnech v nádrži vytvořit, nepoškodil obvodový plášť nádrže, což by vám jistě způsobilo značnou škodu. Plováky mají snadno deformovatelné tělo, a tím zabraňují, aby led maximálně zvětšil svůj objem a způsobil roztrhání stěn nádrže. V případě použití plováků dojde pouze k deformaci jejich těla a nádrž zůstane nepoškozená.
Ptáte se, v jakém počtu a jak byste měli správně plováky do nádrže umístit?
Ideální je, umístit je do bazénové nádrže tak, aby byly vždy v linii nejdelšího rozměru bazénu. Tedy u čtvercových a obdélníkových bazénů v linii jejich úhlopříčky, u kruhových bazénů v linii jejich průměru a v případě oválů po délce dlouhé osy bazénu.

dilateční plovák

Pokud použijete tyto praktické plováky a dodržíte všechny zásady správného zazimování bazénu, ušetříte tak v příštím roce mnoho času, peněz i úsilí tím, že nádrž nebudete muset znovu napouštět.