Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Rodinné firmy

Ve velkoměstě se hledají těžko, ale ve středně velkém městě, které má náměstí lemované malými obchůdky, jich najdete spousty. Malé rodinné firmičky, které nemají ambice prodávat své výrobky po celé republice, ale které mají své stálé klienty v daném městě a kterým udělá radost, když je navštíví turista a něco si od nich koupí.

mýdlo

Máte ve svém městě náměstí s podloubím, a v něm obchůdky, které nabízí keramiku, bytové doplňky ve stylu Provence nebo voňavá mýdla domácí výroby? Ale třeba i domácí cukrárnu nebo pekárnu? Jsou to většinou rodinné firmy, které zaměstnávají jen pár lidí a které nemají obrovské zisky, ale pokud u nich nějaké zboží nakoupíte, víte, že bylo vyrobené s láskou. Že každý kus prošel šikovnými rukami a nevyjel z neosobní výrobní linky v tovární hale. Mít takovouhle živnost, to jejímu provozování obětujete veškerý volný čas a mnoho, mnoho lásky.

Některé rodinné firmy se časem rozrostou a mohou si dovolit prodávat své zboží i přes internet. Například Little Urban Distillery nabízí destiláty, gin, ale i nealkoholické sirupy, vyrobené jak jinak než s dokonalou pečlivostí rodinné firmy.

keramika

Malá rodinná firma si nemůže dovolit prodávat nekvalitní zboží. Okruh jejich zákazníků není široký, a tak si musí každého z nich vážit. V malém městě by se rychle rozkřiklo, že se máte takovému obchůdku vyhnout. Zato pokud budou výrobky kvalitní a obsluha usměvavá, jistě se do takového obchůdku budou zákazníci s radostí vracet.

Vyrábíte regionální potraviny, ruční výrobky ze dřeva, keramiky, skla, nebo vyrábíte bytové doplňky z levandule, sušíte bylinky a prodáváte čaje, zkrátka jste manuálně zruční a máte koníčka, kterého jste využili, abyste si založili rodinný podnik? Tak to víte, kolik času, energie a lásky musíte svým výrobkům věnovat, abyste uspokojili zákazníky a byli výděleční. Držíme vám palce.

Nezařazené