Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Kdy se vám hodí vůz z autopůjčovny

Technická závada na vozidle

Poměrně častým důvodem využívání pronájmu vozidla, ať už krátkodobějšího nebo dlouhodobého, je autonehoda, případně technická závada na vašem stávajícím voze, která vyžaduje servisní zásah. Někteří lidé potřebují být mobilní každý den, osobní vůz vyžadují ke své práci a nemají-li možnost využití rezervního vozidla např. v rodině nebo mezi příbuznými, je toto vhodné řešení jinak svízelné situace. Komplikovanější to může být v tom, že pokud dojde k odstavení vašeho vozu neočekávaně, stejně neočekávaně budete žádat o pronájem, tedy v zásadě třeba ze dne na den. Autopůjčovna v Praze levně vám samozřejmě vyhoví, pokud nebudou všechna vozidla do posledního rozebrána jinými zákazníky.

jízda napříč zasněženou krajinou

Výlety s rodinou

Mezi námi jsou i tací, co cestují do zaměstnání městskou dopravou, anebo chodí do práce pěšky, jezdí na kole či pracují z domova, a v zásadě ke svému životu vůbec auto nepotřebují. Pronajímají si jej jen tehdy, pokud chystají výlet, např. o víkendu na turistiku do hor, anebo potřebují zajistit nějaký větší nákup v kamenných prodejnách. Auto se jim může hodit i na týdenní dovolenou. Pronájmy vozidla na nákupy však nemusí být tak časté, pokud dotyční využívají nakupování přes Internet s odvozem zboží až domů, a v některých lokalitách lze situaci ještě více usnadnit internetovým prodejem potravin.

jízda v zimě po dálnici

Dovolená

Pronajmout vůz lze i na více dnů za účelem dovolené. Výhodou je, že máte k dispozici vozidlo v perfektním technickém stavu, s dálniční známkou, s povinným ručením, havarijním pojištěním i asistenční službou. V podstatě se nestaráte vůbec o nic, pouze musíte vůz vrátit v původním stavu (pokud možno) a s plnou nádrží paliva. Tímto postupem také výrazně snížíte míru stresu, protože vám odpadnou technické a provozní starosti a můžete se pak plně soustředit na průběh vaší dovolené.