Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Řasu z bazénu odstraníte Algicidem

Nezdravě zelená a zakalená voda v bazénu je pohromou pro všechny plavce a milovníky relaxace ve vodní nebo perličkové lázni. Způsobují ji řasy, které se velmi rychle množí za vhodných podmínek, zejména při vyšších teplotách vody a prudkých změnách počasí, s dostatkem slunečního svitu. Spolu s nimi se na stěnách a na dně nádrže může tvořit nepříjemný sliz. Tento jev se může přihodit i tehdy, jestliže nemáme upravenou hladinu pH a také při nevhodně zvolené dávce bazénové chemie.

dětský bazén

Pro tyto případy však existuje řešení. Přípravek se nazývá Algicid a lze jej nasadit jak na zelené řasy, tak i hnědé nebo černé. Před jeho použitím nejprve proveďte testování pH a upravte ji do přijatelných hodnot mezi 7,1 – 7,6. Slouží k tomu přípravky pH plus nebo pH mínus.

Aplikace https://app.freshkruhac.cz/ algicidu

Dávkování se osvědčilo nikoli jednorázově ve velkém množství, nýbrž častěji v menších dávkách po 5 ml na 10 kubíků vody, a to jedenkrát za týden. Přípravek je sice velmi silný, ale v některých případech se vytvoří při vyšších teplotách vodní lázně velké množství řasy. Ta se dobře množí zejména vlivem stabilní teploty uvnitř bazénu kolem hodnot 25 stupňů. Tehdy se aplikuje větší množství přípravku ve formě šoku, a to 0,3 – 0,5 litru na 10 kubíků vody. Aplikace se provádí tak, že se nejprve rozmíchá celé množství dávky algicidu ve větší nádobě s vodou a postupně se tato směs rozlévá podél okrajů bazénu a částečně i na vodní hladinu do středu nádrže.

bazén plavecký

Přípravek účinkuje mnohem lépe, jestliže se před jeho aplikací veškeré usazené řasy na stěnách a na dně mechanicky odstraní kartáčem, aby volně cirkulovaly ve vodě. Nechají se tam rozpuštěné spolu s přípravkem přes noc (přibližně 12 hodin) a současně s tím se vypne filtrace. Druhý den se mezi mrtvé řasy vlije dávka vločkovače, který je bude shlukovat do větších celků, ty se usadí na dně, odkud je již bezpečně odsajete bazénovým vysavačem.