Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Prodej bytu

Stojíte zrovna před rozhodnutím, jestli prodat nebo neprodat váš byt? Pokud byste se podívali na trh, zjistili byste, že je naprosto ideální doba pro prodej, protože můžete za váš byt získat vysoké finance. Je ale potřeba počítat s tím, že se může stát, že bude nějakou dobu trvat, než najdete někoho, kdo by si váš byt koupil. Bohužel dnes bývají ceny tak vysoko, že na ně málokdo dosáhne.

Pokud si chce člověk v dnešní době koupit byt nebo dům, s velkou pravděpodobností si bude muset vzít hypotéku, jinak na něco takového nedosáhne. Jsou tací, kteří si hypotéku zařídí ještě dříve, než si půjdou nějaké to bydlení hledat. Jsou ale i tací, kteří si začnou něco takového zařizovat až v době, kdy najdou něco, co by se jim líbilo.

bytová ložnice

Pokud narazíte na takového člověka, který začne hypotéku řešit, jakmile vás kontaktuje, bude na vás, zda od toho dáte ruce pryč, nebo budete čekat, až si daný člověk vše potřebné vyřídí.

Jestliže prodej, pak rozhodně není doporučováno prodávat a to ať už byt nebo dům přes velké realitní společnosti. Z jakého důvodu? Velké realitní společnosti si z prodeje vezmou až několik procent, které mohly být klidně vaše. Jestliže prodat, pak přes společnosti menší, nebo na vlastní triko s tím, že si necháte papíry vyřídit u člověka, který rozumí věcem okolo prodeje nemovitostí.

bytový obývák

Jsou věci, na které by si měl člověk dávat pozor. Pokud máte například velký byt, je možné, že za něj můžete získat i více, než tři milióny korun. Jestli byste prodej realizovali přes realitní společnost, je možné, že byste viděli pouze dva miliony korun. I s něčím takovým se opravdu můžete setkat.

Jsou věci, které by si měl člověk předem zjistit, aby na něčem takovém, jako je například prodej, neprodělal. I vy můžete získat mnoho peněz za prodej vašeho bytu, ale je potřeba vědět, na koho se máte v takovém případě obrátit. Na velké realitní společnosti rozhodně ne.