Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Obrážení materiálu

Odběr materiálu můžeme zajistit různými metodami, kdy jednou z nich je obrážení. K plynulému odběru je zapotřebí rozhodně speciální obrážecí nůž.

Obrážení materiálu

Speciální metoda

Obrábění kovu není jen tak, protože daná metoda musí být efektivní, abychom za ní neztratili zbytečně moc peněz a zároveň měla dobrou produktivitu, protože výsledný výdělek je pro firmu klíčový. Mezi běžné odebírání kovového materiálu se řadí třeba frézování a soustružení, protože díky tomu můžeme vyrábět opravdu nespočet různých výrobků.

obrábění kovu

Další osvědčenou metodou je obrážení, jenž není sice tak rozšířené, ovšem je rozhodně velmi důležité. Pohyb nástroje sem a tam zajistí snadný odběr materiálu, a to klidně do větší hloubky. Třeba na frézce bychom museli jezdit sem a tam, kdy bychom stále přidávali hloubku a zapínali posuv. U obrážečky jezdí nástroj stále vodorovně či svisle, takže stačí nastavovat hloubku odběru materiálu. Svislá obrážečka je výhodná v řadě případů jako je třeba výroba nerotačních vnitřních ploch, což bývá například drážka ve hřídeli. Ve spoustě firmách si proto své využít najde.

Různé nože

Každá technologie odběru materiálu ve strojírenství vyžaduje speciální nástroje, aby skutečně celý proces probíhal hladce, s dobrou produktivitu a nástroj nám vydržel. Když se podíváme konkrétně na obrážení, tak k němu se používá obrážecí nůž, jenž se pevně upne ke stroji. Tyto nástroje můžeme snadno najít podle české normy, jenž má tvar ČSN 223681 https://www.i-nastroje.cz/Obrazeci-noze-CSN-223681-c12_69_3.htm. Produkty parametry a požadavky této normy skutečně splňují, takže jim můžeme rozhodně věřit.

ozubené kolo

Velmi často se tyto nože používají pro výrobu drážek, kdy je na výběr mnoho různých rozměrů, aby měl výsledný prvek přesně ty, jenž potřebujeme. Každý tento nástroj má spočítanou přesnou geometrie břitu, aby skutečně odběr i odvod třísky probíhal hladce. Veškeré tyto nástroje můžeme koupit přes e-shop, takže pro ně nemusíme vůbec nikam jezdit. Firmy potěší dobré ceny, protože je skutečně důležitá výrobní cena jednoho výrobku, abychom na něm vydělali dostatek financí.