Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Musíme odvádět daně

Aby stát mohl fungovat a měl z čeho platit všechno možné, tak je potřeba, aby lidé odváděli dané. Třeba taková solidární daň je u výškových měsíčních příjmů.

Musíme odvádět daně

Zákonná povinnost

Většina lidí odvádí ze svého příjmu určité peníze ve formě daní, ze kterých je tvořen státní rozpočet. Tyto peníze se tedy rozhodně nikam neztratí, protože jdou na důležité věci, které zajišťují chod státu a to, aby se nám tu skutečně dobře žilo. Velká část z daní jde na důchody, zdravotnictví, školství a mnoho dalších věcí, přičemž jak sami vidíte, tak tyto věci jsou opravdu velmi důležité a třeba takové zdravotnictví může potřebovat každý z nás, kdy opravdu záleží na jeho kvalitě.

výpočet daně

Většina zaměstnanců a podnikatelů se proto nevyhne začátkem roku podání daňového přiznání, kdy se můžou uplatňovat různé slevy. Třeba brigádníci pracující na dohodu s čestným prohlášením, kteří vydělávají zhruba do 10 000 Kč mají zálohovou daň, takže ve finále to vyjde tak, že státu nedovedou nic. Proto je nutné si zjistit, jak to máte konkrétně Vy a pravdivě daně odvádět, protože v opačném případě bychom mohli mít dost velké problémy s finančním úřadem.

Solidární daň

Běžná daň z příjmů se vztahuje na každého, kdo má nějakou výdělečnou činnost, kdy je stanovena na 15 %. Tato suma se nám odčítá z hrubé mzdy, takže ta čistá je následně o dost nižší. U příjmů to není rozhodně samotná, protože potom tu máme ještě solidární daň. Běžný člověk ji platit nemusí, přičemž je označována jako daň pro bohaté. Odvádět ji totiž musíme až v případě, kdy máme roční příjem vyšší než zhruba milion a půl. Co se týče její výše, tak k té základní si musíme připočíst ještě sedm procent této solidární.

dolarové bankovky

Kromě ročního příjmu se musíme dívat také na ten měsíční, protože tento typ daně se nás týká v případě, že vyděláváme měsíčně zhruba více než 130 000 Kč. Sice je to další částka, kterou musíme odvádět, ovšem při takovém měsíčním výsledku nám skutečně zůstane stále dost peněz, takže nemusíme mít strach, že by nás nějak extrémně zatěžovala. Jdou do státního rozpočtu, jenž je pro chod státu skutečně velmi důležitý.