Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Grilování na zahradě v pergole či altánu


Všechno to začíná jako krásná pohádka. Rodinný dům se zahradou, kousek volného prostoru, sluníčko vysoko na obloze, které nás hřeje svými paprsky, klid, odpočinek, pohoda. Přesně takové chvíle si můžete užívat v pergole nebo zahradním altánu. Přes den naložit maso, odpoledne narazit bečku s pivem a počkat, až se sejdou všichni přátelé a kamarádi. Hodit něco dobrého na gril, jíst, pít a bavit se. Přesně takové chvíle můžeme zažívat na zahradě právě pod přístřeškem.

Příjemné relaxování, chvilku klidu a odpočinku dopřeje zahradní altán https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany.

žena listy

Zahradní altány nebo pergoly můžete nechat přimontovat ke zdi svého domu nebo si můžete vybrat z různých druhů, větších i menších volně stojících, tedy jako samostatné stavby.

Přístřešek je ideální na léto, kdy pobýváme nejvíce venku. Schováte se před sluníčkem, jste ve stínku, můžete tam odpočívat, bavit se a samozřejmě také grilovat. Přístřešky totiž velice často volíme právě ke grilu nebo blízko jiné možnosti ohniště či krbu, kde je nám příjemně.

A jakou vybrat velikost? Záleží v prvé řadě nejvíce na prostoru a na tom, kolik potřebujete místa, čili co vlastně od podobného altánu očekáváte. Chcete, aby se tam vešlo deset lidí? V tom případě můžete volit větší například 4×4 metry. Chcete jenom malý skromný přístřešek na odpočinek a dvě lehátka? Pak bude ideální velikost 3×3 metry. Vybírat si můžete podle svých preferencí. Altán může být velký i 3×6 metrů.

piknik

Dřevo jako součást přírody

Dřevěné konstrukce jsou líbivé, vypadají přirozeně, útulně, hřejivě a přitom mají kvalitní a neocenitelné vlastnosti. Střechu můžete zvolit podle vlastního uvážení.

Grilování a odpočinek na zahradě už nám nemůže nic zkazit, ani škaredé počasí. Nějaká ta přeháňka se klidně přečká v pergole. Mimochodem, pokud si vyberete pevnou a bytelnou konstrukci, pak tam můžete také přespat. Jiné druhy mohou mít například místo stěn půvabnou dřevěnou mřížku. Ta je estetická a velice vzdušná.

Vyberte si svůj vlastní originální typ a udělejte si na zahradě svou vlastní oázu klidu, pohodlí a prostor pro grilování, u kterého strávíte s rodinou krásné chvíle.