Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Co byste měli zohlednit při výběru venkovní dlažby?


Vybíráte novou dlažbu na svou zahradu či na příjezdovou cestu? S výběrem si dejte záležet, vhodná dlažba okolí domu nejen zdobí, vydrží vám i dlouho.

Co byste měli zohlednit při výběru venkovní dlažby?

Výběr venkovní dlažby je stejně důležitý jako výběr fasády domu a jiných důležitých věcí. Při rekonstrukci nebo během stavby nového domu se většinou nejdříve řeší samotný dům a jeho interiérové vybavení, ale ani na to ostatní bychom neměli zapomínat. Venkovní dlažba ale na řadu přichází vždy jako jedna z posledních, což je poměrně logické. Chcete dotáhnout vzhled svého domu k dokonalosti? I na výběru dlažby na zahradu nebo příjezdovou cestu si dejte záležet.

pexels-photo-4947117

Jaký materiál si zvolit?

Na výběr je samozřejmě z mnoha materiálů i designů. Venkovní dlažba ale dokáže ohromné věci. Dotvoří vzhled celého domu a jeho okolí, vždy by měla být perfektně sladěna se zahradou ale i se samotnou fasádou domu. Nejvyužívanějším materiálem pak bývá rozhodně beton. Ani beton ale není nevzhledný, šedý a ponurý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naopak, betonová dlažba má mnohé výhody, protože beton je jako materiál odolný, pevný, skvěle pak odolává vlivům počasí, ale i působení slunečních paprsků, má velmi dlouhou životnost a dnes se často beton využívá nejen do exteriérů ale i na vybavení interiérů. Jde tak o opravdu všestranný materiál, se kterým se dá skvěle pracovat.

Beton ale není jediným materiálem, který může spolehlivě zdobit vaši zahradu. Výhodná a pěkně vzhlížející je i kamenná dlažba, použití přírodního kamene má také své výhody, i tento materiál patří ke spolehlivým a odolným. Navíc se přírodní kámen moc dobře kombinuje, skvěle vypadá v zahradě a použít se dá i tvorbu malých cestiček v trávě.

pexels-photo-4458033

Tradiční i netradiční

S dlažbou si můžeme vyhrát, nemusí být jen litá, ale pěkně vypadají i nejrůznější tvary. Venkovní dlažba 40×40 je jen jedním z mnoha rozměrů, ze kterých se dá vybírat, kromě klasických čtverců nebo i obdélníků ale můžete volit i jiné zajímavé geometrické útvary. Co se týče tloušťky dlažby, ta by měla být volena podle toho, kde dlažba bude, a jak moc bude využívána a zatěžována. Užší dlažba postačí na menší cestičky v zahradě, na příjezdové cestě k domu nebo před garáží by pak měla být dlažba volena tlustší.

Nezapomeňte, že i pohled zvenčí a na okolí domu je důležitý. I dlažba pomáhá, aby byl první dojem z domu jen ten nejlepší.