Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Zip sáčky vypomáhají i při cestách na dovolenou

Obuv, špinavé prádlo, drobnosti, hygienické potřeby – to vše byste měli vložit do uzavíratelného sáčku, aby bylo odděleno od ostatních věcí v zavazadle. Takto zabezpečené věci můžete mít v kufru, v batohu nebo v přepravním boxu v autě, ať už cestujete do hotelového apartmá, nebo se chystáte na turistický výšlap s ubytováním v kempu či v soukromém penzionu. Věci v sáčcích jsou dobře viditelné, máte o nich přesný přehled a hlavně jsou uzavřené takřka hermeticky, takže nehrozí žádný zápach či nečistota, např. z podrážek obuvi. Do zipových sáčků můžete ukládat i potraviny, a to jak trvanlivé, tak i svačinu na cesty.

toaletní papír

Hodní sousedé nebo hodná tchýně – bude vám to možná připadat zvláštní, ale mezi námi jsou i srdečné tchýně a milí sousedé, kteří nezneužívají vaší dobroty a naopak vám vyjdou vstříc. Kupříkladu tehdy, odjíždíte-li na dovolenou a potřebujete zabezpečit v bytě domácí zvířata.

Problém však vyvstává zejména tehdy, dojde-li na krmení. Tady je ochota vašich pomocníků sice chvályhodná, ale nedostačující, neboť stačí jen málo a může namísto pomoci dojít ke katastrofě. A právě zde mohou nastoupit zip sáčky, do jejichž útrob přesně odvážíte či nadávkujete množství krmiva, na které jsou vaši miláčkové zvyklí.

miska s krmivem

Krmné dávky rozdělíte podle dnů, případně ještě pro každý den na několik dílů, sáčky se zipem pěkně popíšete a máte jistotu, že vše proběhlo hladce. Velmi zásadní je tento krok např. u křečků, činčil, osmáků a dalších drobných hlodavců. Nejhorší situace mohou vzniknout při překrmování akvarijních ryb, jsou totiž známy případy, a není jich málo, kdy rodina odcestovala na 14 dnů k moři, a po návratu jen lovili uhynulé ryby kvůli zkažené vodě. Krmivo pro akvarijní rybky tímto způsobem snadno odměříte do sáčků nejmenší velikosti a tato nehoda se nemůže stát, pokud váš pomocník skutečně postup krmení dodrží dle vašich instrukcí.