Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Kdy si nebrat hypotéku

Je-li někdo Hypoteka-bez-registru mezi vámi, kdo zvažuje hypotéku, měli byste uvážit několik věcí, které jsou docela podstatné pro to, abyste si hypotéku mohli v klidu vzít a fungovalo to tak, jak má. I když se zdá, že vzít si hypotéku se může zdát snadné a potom ji jenom splácíte, není to úplně tak. K tomu, abyste si mohli vzít hypotéku, musíte splňovat různé požadavky, které jsou velmi důležité proto, abyste potom neměli problémy se splácením hypotéky. Samozřejmě, že vzít si hypotéku je velký krok a musíte kolem toho vyřídit spoustu papírů. Co byste ale měli splňovat, abyste si hypotéku mohli vzít?

kalkulačka

První bod: Být věkově plnoletí – osmnáct let a více – to je asi jasné. K většině těchto a podobných úkonů potřebujete být plnoletí.

Druhý bod: Potřebujete mít příjem

Je jasné, že hypotéka není vcelku malá částka a protože ji nemáte v hotovosti, berete si hypotéku a splácíte částku po měsíčních splátkách. A proto je velmi důležité mít jakýkoliv příjem – například ze zaměstnání, nebo z podnikání. Pokud takový příjem ale ovšem nemáte, je velice riskantní a nelogické si vzít hypotéku, protože nemáte žádný pravidelný měsíční příjem a tudíž ji ani nemáte z čeho vlastně splácet.

formulář

Vzít si hypotéku je obecně velice riskantní věc, protože jakmile ji přestanete splácet, budou vám chodit upomínky, pokud ani tak nezačnete splácet a na upomínky reagovat, může se stát, že k vám přijdou exekutoři, zabaví vám veškeré věci a majetek, který vám ještě zbyl a to už opravdu není vůbec žádná legrace. Proto radím všem, kteří chtějí hypotéku: prvně se ujistěte, že máte stabilní měsíční příjem, pokud ano, tak je to v pořádku. Pokud ne, tak alespoň počkejte do doby, než stabilní měsíční příjem mít budete, abyste tím neohrozili svoji budoucnost. Dostat se potom z exekuce je opravdu velice těžké a nesnadné, takže na to pozor.