Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Jak obléknout dítě v zimě?

Vypravit se v zimě s malým raubířem už nebude tak jednoduché jako v letních měsících. Malé ratolesti jsou totiž velmi náchylní k prochladnutí nebo naopak k přehřátí. Proto je důležité umět správně vrstvit oblečení, zvolit vhodnou obuv a i doplňky v podobě čepice nebo rukavic. Nezapomínejte ani na chránění pokožky před mrazem.
dívka v kombinéze

Malá tělíčka vašich ratolestí ještě nejsou schopná udržovat stálou tělesnou teplotu. Termoregulace se u nich totiž vyvíjí až pozdějším věku. Co si pod tímto pojmem představit. Děti velmi snadno prochladnou nebo se naopak zpotí. Pokud venkovní teplota klesne pod -5°C, je nejlepší s miminkem vůbec nevycházet. Počkejte na teplejší den, který bude pro procházky vhodnější.
dítě s matkou ve sněhu

Pravidlo č. 1: Vrstvit!
První rada, která se bude hodit každé mamince, která chce své dítě správně obléknout je, vždy oblékněte dítěti o jednu vrstvu navíc, než oblékáte sobě. Takzvaný systém vrstvení bude platit jak u malých miminek, tak v předškolním věku. U větších ratolestí už bude stačit stejný počet vrstev, jaký máte vy samy. Pokud se chystáte ven, kde budete vyvíjet větší pohybovou aktivitu, není potřeba dítě tolik oblékat.

Pravidlo č. 2: Fusak
Miminka, která jsou oblečená, a připravená na zimní projížďku ještě zabalte v kočárku do vhodného fusaku. U miminek můžete vynechat třetí vrstvu oblečení a zvolit právě fusak, který je tak spolehlivě ochrání před vnějším mrazem.

Pravidlo č. 3: Rukavice, šála, čepice nebo teplé ponožky
Nezapomínjete ani na další doplňky vhodného oblečení. Například rukavice by měly vzhledem k aktivitě zateplené a hlavně nepromokavé. Pokud se bojíte, že by si dítě mohlo sundat čepici, zvolte takovou, která bude zavazovací pod krkem.

Zapomínat byste neměli ani na kvalitní termo ponožky, které dokážou udržet chodidlo v suchu a teple po celý den. JUNIOR dětské ponožky Craft jsou skvělou variantou pro promrzlé nožky každého dítěte.