Tardona

Každý z lidí je především sám svého štěstí strůjcem. A teprve ve chvíli, kdy se to nedá zvládnout, by měl usilovat o cizí pomoc, dejme tomu o půjčku.

Hybrid může být to pravé

Spojení dvou technologií

Snad každý má nějakou představu, jak by měl vypadat jeho vůz a co všechno má splňovat. Nákup vozu si vyžaduje poměrně vysokou částku, takže výběr by měl být opravdu promyšlený. Dnes se hodně mluví o elektromobilech, protože jsou ekologické a cena za ujetý kilometr je o dost nižší. Stále však dost lidí od nich odstoupí, protože reálný dojezd není tak vysoký a nabíjení nějakou tu chvilku trvá. Jestliže bydlíme v panelovém domě, tak navíc musíme mít kde dobíjet.

nabíjecí stanice

Samozřejmě mají i své výhody, takže je na každém, aby zvážil všechny pro a proti. Je tu však ještě jedna jedinečná možnost, která nese název hybrid. Ten se však ještě dělí na kategorie. Klasický elektrický hybrid nepotřebuje dobíjení ze sítě, protože akumulátory si nabíjí sám při provozu, když třeba brzdíme. Elekronika se postará o efektivní zapojení elektromotorů. Druhý typ lze nabíjet ze sítě, kdykoliv budeme potřebovat, aby akumulátory byli dostatečně nabité.

Efektivní provoz

Pořizovací cena je vyšší než u vozů se spalovacím, ale jsou o dost úspornější a mají co nabídnout. Díky kombinaci spalovacího a elektrického motoru elektronika vyhodnotí danou situaci tak, aby celkový provoz byl co nejúspěšnější. Klidně můžou běžet oba motory najednou, kdy získáme dobrý výkon i spotřebu. Ovšem třeba ve vysokých rychlostech je známo, že běžné elektrické vozy nedosahují moc vysoké maximální rychlosti, takže můžeme jet pouze na splachovací pohon. Když budeme jezdit plynule a začnou část brzdění svěříme rekuperaci, tak se dá dosáhnout velmi dobré úspornosti. V současnosti to tedy může být hodně lidí vhodná technologie, což dokazují nynější dost vysoké prodeje.

Toyota hybrid

Tyto vozy vyrábí hned několik automobilek, kdy nebývá problém domluvit si osobní svezení. Vyzkoušet si auto na vlastní kůži je hodně důležité, protože klidně můžeme zjistit, že i když se nám papírové hodnoty a vzhled líbil, tak v praxi nám nevyhovuje.